Sekretāres vakance jeb “vai vēlies piedalīties skaistumkonkursā?”

šodien “Laima” sociālajos tīklos ievietoja ziņu par Sekretāres vakanci uzņēmumā, kas pats par sevi ir jauka ziņa: pavisam drīz kāds vai kāda tiks pie darba uzņēmumā, kurš šogad ieņem 3.vietu Latvijas uzņēmumu reputācijas topā. Izklausās neslikti un CV arī šāda pieredze izskatīsies diezgan labi.

Taču, viena nianse mani ļoti pārsteidza: lai pieteiktos uz šo vakanci, kandidātiem jaiesūta fotogrāfija ar CV. Varbūt es esmu jau pārāk ilgi bijusi ārpus Latvijas darba tirgus, taču šāda prasība man šķiet klaji neprofesionāla 21.gadsimtā. Vēl vairāk, šis ir tipisks seksisma piemērs, kad kandidāti tiek vērtēti ne tik daudz pēc viņu intelektuālās, profesionālās atbilstības, bet pēc viņu fiziskajiem dotumiem. Un ne tikai. Šis sludinājums ir tipisks stereotipu atražojums par sekretāri kā fizisku subjektu nevis intelektuāli spēcīgu un nozīmīgu organizācijas darbinieku. Izskata nozīme kandidātu atlasē ir neētiska, subjektīva un neprofesionāla.

Taču, var jau būt, ka nav tik traki – iespējams, modeļu aģentūrām šī varētu būt laba extra biznesa niša – piedāvāt uzņēmumiem kandidātus/ kandidātes ar specifiskiem fiziskiem dotumiem pēc uzņēmuma individuālajām interesēm. Tāds ‘tailored’, slēgtais privāt-skaistumkonkurss.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s