the root of economic problems

ekonomisko problēmu sakne ir politiskās idejas bankrots: ka indivīda tieksme kļūt bagātam ir sociālā progresa dzinējs; ka nevienam nav jāataisnojas, cik daudz viņš/viņa nopelna; ka bagātie, tērējot savu naudu, padara bagātākus pārējos.

(“At the root of our economic problems is the bankruptcy of a political idea: that an individual’s drive to get rich is also an engine of social progress; that no one should have to justify how much they earn; that the rich, by spending their money, enrich others.”)

The Observer, editorial comment, May 17, 2009.

Manuprāt, ļoti precīzs formulējums.

9 thoughts on “the root of economic problems

 1. Vakar radio VVF teica, ka viņa neesot sajūsmā par to, ka Latvijas kļuvusi par case study – kā vienu valsti tik ātri var nolaist pa burbuli un tās finansu situācija kļuvusi pat par visas ES fin.sistēmas draudu.
  Būs ko studentiem pēc gadiem 10 analizēt:)

 2. es shovasar, negaidot tos 10 gadus, analizeshu sho case study un argumenteshu viedokli, ka valsts nolaishana pa burbuli sakaas jau 90to sakumaa. Musu neatkaribaa ir neproporcionali daudz iluziju, mentalitatee – padomju laika nospiedumu un rīcībā – pārāk liela paļaušanās uz ārējiem spēkiem un to ietekmi.

 3. šķiet, ka pārāk daudz analizējam, kā un kad sākās, nevis kā un ko darīt, lai beigtos:]
  bet cerams, ka pirmais ved pie otrā.
  p.s. savā diplomdarbā salīdzinot ar zviedrijas piedzīvojumiem 90os gados izpelnījos atzinību. laikam cilvēkiem patīk tā salīdzināšanās:]

 4. tas jau ir stasts par celoniem un sekam. ta analize ir nepiecieshama, lai saprastu celonjus un rastu risinajumus forever, nevis uz mirkli.
  attiecibaa uz risinajumiem, viss atkarigs, cik dzilji rok.
  es esmu aizrakusies lidz sistemiskiem trukumiem, kuru novershanai ir vajadzigi diezgan revolucionari risinajumi.
  pashreizejaa elite (gan politikaa, gan biznesaa), kas ir faktiski vienigie un primarie shis esoshaas sistemas ieguveji, ka ari galvenie varas turetaji, nav ieintereseti kaut ko mainit, jo tas apdraud tas esosho stavokli un pozicijas.

  Hardij, bet padalies ar secinajumiem, salidizinot SWE un LV..!

 5. secinājumi nekas revolucionārs [vairāk apskatīts banku un real estate krīzes aspekts] – nestimulēt aizņemšanos eur, ja ir lats, jau laikus izveidot asset management uzņēmumu, kurš pārvaldīs pārņemtos bankrotējušo banku uzņēmumus, pārdomāt valūtas stabilitāti un darīt to [devaluāciju] ātri, caurspīdīgumu un politisku vienotību lēmumos, bla bla… secinājumi tika rakstīti steigā lai iesniegtu to mag darbu. bet vispār varētu vēl par to padomāt, ja šķistu ka no tā visa ir jēga…
  vairāk izgāju uz grafikiem un datu salīdzināšanu.
  skat: http://tr.im/ou4m
  ja interesē izejas dati – varu aizsūtīt;]

 6. Hardij, vakarnakt lasiju Tavu darbu kartigi cauri, interesanti dati Tev tur ieklauti. Un vispar tads domu rosinosh.
  Varetu sarunat, ka Tu man atsuti pdf? Labprat dažas tabulas izmantotu, ar atsauci, protams. Tajaa fomrataa, ka tev ir tava blogaa, nekadi neko lejupladet nevaru.

 7. nu right click – save link/target as un vajadzētu būt pdf failam. ja vajag izejas tabulas/grafikus, tās varu aizbliezt uz epastu, jo pdf varētu būt neizmantojami.

 8. nea, man nesanak. ar to right click es neko nevaru noseivot. varbut tapec, ka man nav tada scribd.
  un tas links, kas ir zem ta faila lejupladeshanai – tur it kaa kaut ko atver, bet tomer tas dokuments lidz galam neatveras.
  iespejams, tas fails ir baigi ‘smags’.

 9. nu nezinu. pamēģināju un viss lejuplādējās. varbūt tev kaut kas nav kārtībā ar internetu. bet nu atsūti epastu un aizsūtīšu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s