Vara

“viena no būtiskākajām mūsdienu problēmām ir arvien pieaugošā varas un politikas nošķirtība.Šodien vara un politika darbojas ar dažādām loģikām un interesēm. Multinacionālās kompānijas varas resursu ziņā pārspēj jebkuru nacionālo valstu kombināciju.”

2009.gada 13.maijs, publiskā lekcija “Eiropa un pārējie”, Leeds. 

Zygmunt Bauman, Leeds universitāte, goda profesors.

3 thoughts on “Vara

 1. tā jau it kā ir. bet atkal no otras puses man liekas, ka šī globālā krīze to politikas/ekonomikas diskusiju pagrieza drusku par labu politikai. jo pēdējā laikā postulētais brīvais tirgus, kurš ir tik pašregulējošs beigās iziet no orbītas un aiziet kosmosā un valstij nākas nākt un glābt. lai gan atkal no otras puses – arī jau tai valstij nav daudz izvēles, ja negrib, lai līdz ar ekonomiku arī tā valsts neaiziet pa pieskari. Jā, nu interesanti, interesanti.

 2. Ja vēl tas nāk kombinācijā ar mūsu (Lv) likumiem un tradīciju, ka praktiski vienīgais reālais cilvēku vairuma varas izpausmes veids ir reizi par cik tur gadiem izmausties vēlēšanās par cilvēkiem, kurus ir redzējis tikai TV, tad poltiskā tautas vara ir viena kārtīga ilūzija.

 3. ja, shi krize ir satricinajusi lidz shim it ka stabilos brivaas liberaalaas ekonomikas pamatus. un faktiski, iespejams, ja nebutu bijusi/ nakusi shi krize, mes ta ari to taa nemaz neapzinatos, ka valstij ta vara vairs nepieder.
  ta ir privatizeta. bet privatizet var tas, kam ir resursi vai, ta teikt, ‘gali’.

  un paradokss shodien ir tieshi tas, ka varenajai ekonomikai brukot, vienigais glabejs izradas ir valsts, kurai nav pietiekami daudz resursu/ varas.

  tapec mani biedee shis arpratigais spiediens no musu starptautiskajiem donoriem mazinat, optimizet, efektivizet utt uml valsts sektoru, kas pratiksi nozimee – valsts veic tikai pashas nepiecieshamaas funkcijas, bet parejo delegjee privatajam.
  es to uzskatu par arkartigi nepareizu pieeju.
  jo pashos pamatos, tieshi shi varas, funkciju, delegjeshana, outsourcing ir shis krizes celonis. ar to visas problemas sakaas – nebija regulacijas, nebija kontroles, jo bizness jau zina, kas un ka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s