Sentimentālais “Kārums”

šodien, kad ir pagājis tieši mēnesis, kopš esmu prom no mājām (vispār neticas, ka tik ilgi jau), laikam tomēr zināma sentimenta vadīta devos uzmeklēt kādu veikalu ar nosaukumu – Vilnius & Co. Ar cerību, ka tajā es varēšu dabūt kādu kripatiņu Latvijas. Jāsaka gan, ka veikals nav nekādā centrā bet diezgan, teiksim, nu varbūt ne gluži elllē-ratā, bet tadā panomalē un rajonā, kur laikam nakts laikā es negribētu pastaigāties, bet neko – veikalu atradu un tiku arī pie saujiņas Latvijas – sentimentāla “Kāruma”, griķiem (lai ar liela griķu fane neesmu, tomēr te tiem ir tādas simboliskas un patīkamas asociācijas) un rupjmaizes (Lietuvā gan ražota, bet nu labāk nekā britu maize).

Veikalā pārsvarā, kā jau var noprast, pārtika no Lietuvas, kā arī diezgan daudz no Polijas. No Latvijas bija šādi tādi Laimas labumi, “Kārums” protams, alus, vafeļu tortes, un varbūt vēl kas, ko nepamanīju.

Pārdevēja, lietuviete, tā ap 50 gadiem, stāsta, ka UK dzīvo jau 8 gadus. Pirmos četrus nodzīvojusi pa Londonu, taču kopš uz UK atbrauca arī dēls, tā esot uz Leeds pārcēlušies. Veikals te jau ir trīs gadus. Sākumā gājis pagrūti, jo kamēr informācija izplatās un cilvēki sak nākt.. Otrais gads bijis labs, bet tagad viss ejot sliktāk. Ar katru sūtījumu no Lietuvas gandrīz vienmēr jāpaceļ cenas.

Manuprāt, šo veikalu, lai kā arī nebūtu, tā īsti pielīdzināt lielveikaliem nevar, jo šajā Viļņas veikalā ir zināma sentimenta cena, kuru, tomēr dažreiz kā iracionālas būtnes, esam gatavi maksāt, lai dabūtu pierasto, tradicionālo, savējo.

Man liekas, ka mans tas gājiens uz šo veikalu arī bija vairāk kā tāds savas identitātes apliecināšanas akts, lai ar “Kārumiem” ledusskapī iegūtu mieru.

One thought on “Sentimentālais “Kārums”

  1. Pingback: Consuming and the American Dream? » The Best We Can Make From Milk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s