Neil Cowley trio (Oct 9)

pec ilgaka patraukuma es atkal tiku pie dziva džeza.

Šovakar, Neil Cowley trio, Leeds Mūzikas koledžā.

Divos vārdos – ļoti patika.

Trio (klavieres, kontrabass, bungas) – ar izteiksmīgu, dinamisku, enerģisku un krāsainu mūziku. Tur bija viss – svings, labs groove, funk, reizeem pat tads psihodēlisks gāziens, hardroks un klasika, bet tur laikam nav jābrīnās, jo pats Cowley sākumā dikti spēlēja klasisko mūziku, tad popu, soul un fanku un tad nu nonāca pie džeza. Viņš pats, man liekas, ir reāli hiperaktīvais, tāds, kam tas radošums reāli mutuļo un mutuļiem nāk uz āru. Es sen nebiju redzējusi tik nestīvu pianistu. Patika.

Viņam esot bijis sapnis mācīties šajā skolā, bet toreiz neesot varējis atļauties, tāpēc viņam ir īpašs gandarījums, ka vismaz tagad viņam ir iespēja te būt.

Šis trio pagājušajā gadā saņēma BBC labākā džeza albuma titulu (“Displaced”).

http://www.neilcowleytrio.com

http://www.myspace.com/neilcowleytrio

p.s. neilgi pirms koncerta sākuma ieslēdzās avārijas signāls. visiem bija jāpamet ēka un jāiet uz skvēriņu ielas pretējā pusē. Es te tā jūtu, ka ar šīm signalizācijām te viņiem bieža darīšana, jo dažādos kontekstos un vietās arī esmu saņēmusi instrukcijas, kā rīkoties, ko darīt utt. Labi, štrunts par to signalizāciju (pēc kādām 5-7 min viss bija kārtībā un gājām uz zāli), bet – koncerts notika Leeds Mūzikas koledžā un attiecīgi visi studenti, pasniedzēji, kas tur bija, iznāca laukā. Tads labs skats bij – milzigs bars ar jauniem, noteikti daudzsološiem kadriem! Un tad es tai mirklii iedomajos par dazhiem labiem back home, kuriem tāds tusiņš pavisam labi patiktu..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s